GEOmacher - jún 2015

Je tu posledný GEOmacher. Posledný môžno iba v tomto školskom roku, možno definitívne, prípadne si dáme ročnú pauzu alebo pozmeníme formu. Leto bude dlhé, tak mám o čom premýšľať. Ďakujem všetkým, ktorí ste sa do súťaže zapájali, či už v tomto školskom roku alebo v predchádzajúcich ročníkoch. Verím, že GEOmacher vám niečo dal a veľa ste sa naučili, mnoho sami objavili. Uzávierka posledného kola je 10. júna, čakám vaše odpovede a názory :)

1. Na obrázku vidíte počítačovo modelované 4 časti sveta. Pokúste sa ich identifikovať.

 Lightbox Image

2. Jedovaté nie sú len hady a pavúky, ale aj iné zvieratá. Nájdite aspoň 7 a napíšte mi ich. Z každého rodu môže byť iba jedno zviera (1 had, 1 pavúk, atď...)

3. Štátne hranice vyzerajú rôzne, napríklad aj takto. Pozriete si obrázky a napíšte 3 postrehy (všeobecné alebo konkrétne), ktoré vás zaujali.

4. Ktoré oblasti (štáty alebo územia) navštívil Didier Drogba v naháňačke za Lionelom Messim?.

 

5. V rokoch 1990 - 1992 bolo v Afrike 6 štátov, v ktorých bolo podvíživených 50 - 75 % Obyvateľov. Ako pomôcku vám ponúkam Interaktívnu mapu sveta, na vás je len jediné: správne sa zorientovať a napísať, ktoré štaty to boli.

NÁZOR: Ak by GEOmacher pokračoval aj v nasledujúcom školskom roku, aké zmeny by ste privítali? Ak GEOmacher nebude, akú inú pravidelnú vedomostnú hru (súťaž) by ste privítali? Porozmýšľajte a napíšte, čoho by sa mala týkať (obsah) a ako by mala prebiehať (forma).

SPRÁVNE ODPOVEDE:

sa dozviete po 10. júni

 
 

Lukáš Hirko

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

© 2017