Rádio Mauribox

Školské rádio pri Základnej škole Ľudovíta Fullu v Košiciach

"Chceme vytvoriť také rádio, aké chcú žiaci, nie učitelia. Rádio s formátom, témami a hudobnou dramaturgiou, ktorá je blízka dnešným deťom na základnej škole."

Lukáš Hirko

Pravidelné relácie

Sendvič

Prestávková relácia s teenagerskými témami a hudbou, ktorú máte radi

Denko

Aktuálne témy z rôznych oblastí z pohľadu žiakov a učiteľov

Jukebox

Hráme to, čo chcete vy. A od teraz ešte viac - hráme na želanie

Infobox

Príležitostná terlácia s praktickými informáciami pre žiakov a učiteľov 

Ako sa vysiela sendvič

“Úžasné! Tieto deti pochopili, o čom je rozhlasové vysielanie! Žiadne zbytočné dlhé blbé kecy od veci, jeden predtočený respondent k téme, ďalší respondent naživo, každá veta mala obsah! Na tamojšie pomery - SUPER! Odo mňa 28 bodov v kategórii K! Podaktorí vysokoškoláci sa môžu učiť.

Vysoko oceňujem invenčný názov relácie SENDVIČ, dôslednú obsahovú prípravu, ktorú je počuť v celom vysielaní, cielene vystavanú dramaturgiu – úvod, slovné vstupy strieda hudba, jingle, rozhovory s respondentmi, vopred nahraté a zostrihané ankety, záver, vyzývanie poslucháčov ku spolupráci. Výber hudby je v poriadku, zodpovedá cieľovej skupine poslucháčov. Identifikácia stanice a relácie na začiatku každého vstupu + avízo na obsah ďalšieho vstupu, áno, tak má vyzerať správny rozhlasový vstup. Oceňujem dobré vstupy moderátorov – žiadne zbytočné dlhé kecy „od veci“, treba v trende pokračovať, umelý zbytočný exhibicionizmus moderátorov nie je na mieste.”

 Ľuboš Kasala, RTVS

Jukebox - upútavka
Sendvič - upútavka
V sieti - upútavka

Kontakt

esemeskujte na 0948 09 31 34

nájdite si nás na facebooku

alebo mailujte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Lukáš Hirko

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

© 2017