GEOmacher - november 2013

Je tu novembrový geomacher a ďalšia možnosť získať dobrú známku pred štvrťročnou poradou :) Ak súťažite prvýkrát, info o súťaži a pravidlá nájdete tu. Ideme na to, uzávierka je tradične 10. novembra. Opäť vás prosím, do e-mailu so správnymi odpoveďami sa podpíšte.

1. Existujú 2 štáty, ktoré majú úplne rovnaké štátne vlajky. Jedným z nich je Monako, druhý musíte zistiť :)

2. Na obrázku je štát, ktorý sa rozkladá na kontinente Eurázia. Ako sa vola?

 Lightbox Image

3. V Chicagu je jednou zo známych turistických atrakcií najváčšie akvárium na svete s 22.000 rybami. Pomocou článku zistite, koľko rokov má najstaršia ryba (nie je to tam uvedené presne, budete musieť trochu počítať :) 

4. Na ktorých dvoch kontinentoch neleží žiadny vnútrozemský štát (taký, ktorý mená prístup k moru)? Antarktídu nerátame. Pozor na pojmy svetadiel/kontinent.

5. Pozrite si toto krátke vide a zistite, ktoré všetky zvieratá sa tam objavili.

 

6. Pojmom "najvplyvnejší muž sveta" sa často označuje americký prezident. Zistite mená aspoň 5 prezidentov USA, ktorí zastávali túto funkciu najdlhšie (napíšte, koľko rokov).

7. Vedci ešte oficiálne neuznali Južný oceán, každopádne poznáme 1 svetadiel, ktorý by celý obmýval iba tento jediný oceán. Ktorý svetadiel mám na mysli?

SPRÁVNE ODPOVEDE:

1. Indonézia (Poľsko nie, sú tam prehodené farby)

2. Rakúsko

3. 80 rokov

4. Severná Amerika a Austrália

5. Uznal som odpoveď, keď ste mi napísali aspoň 5 zvierat (šimpanz=opica, sup=orol=vták...)

6. Roosvelt bol v úrade 12 rokov, nasledujú 8-roční, tých bolo veľa.

7. Antarktída

 

Prišlo mi 20 e-mailov, z toho 14 bolo takých, ktoré obsahovali iba správne odpovede. V stredu na veľkej prestávke na "desiatke" sme vyžrebovali 4, ktorí dostali jednotky z geo. Sú to Matúš Klubert a Kaja Vargová z 5.B, Martin Magyar a DOminika Augustinová z 8.A :)

 

Lukáš Hirko

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

© 2017