GEOmacher - apríl 2013

GEOmacher pokračuje. Do konca školského roka budeme súťažiť ešte trikrát. Ak je pre vás GEOmacher stále novinkou info o súťaži a pravidlá nájdete tu. POZOR, uzávierka je 10.4. Pozorne si prečítajte otázočky, pozrite videá, prečítajte články a správne odpovede zašlite na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Nezabudnite sa samozrejme podpísať :) Veľa šťastia.

1. Krstné meno jedného známeho moreplavca  je Abel a je po ňom pomenovaný jeden ostrov v blízkosti Austrálie. Aké je jeho priezvisko?

2. Na obrázku je výsek mapy. Je to dosť veľká časť sveta, je však trochu pootočená. Názov súvisí so skupinov obyvateľstva žijúcou na tomto území. Čo je vlastne na mape?

 Lightbox Image

3. Zistite mená a národnosti posledných troch pápežov. Všetci pred nimi boli jednej národnosti. Akej?

4. Rohy nemá len býk alebo byvol, má ho aj Afrika. Čomu sa hovorí Africký roh?

5. Pozrite si video z dielne ČT a zaplávajte si s odvážnymi fotografmi so žralokmi. Do čoho umiestňovali potápači návnady pre žralokov?

6. Africký štát Rwanda je známy gorilami. Základné pravidlo v tunajšom safari je: Nepozerať sa im do očí. Koľko goríl žije ešte na zemi? Pomôže vám tento článok.

7. Mnoho štátov má na svojej vlajke hviezdičky. Napíšte aspoň 10 takýchto štátov a ku každému pripíšte, o koľko hviezdičiek ide.

 

SPRÁVNE ODPOVEDE:

1. Tasman.

2. Arabský polostrov, uznávam aj Pezský záliv a Saudskú Arábiu :)

3. František - Argentínčan, Benedikt XVI - Nemec, Ján Pavol II. - Poliak, predtým všetci Taliani

4. Somálsky polostrov (uznávam aj východnú časť Afriky)

5. Bubon z pračky

6. 720

7. Je ich veľa, toto ste nemali problém vyhľadať

 

Aprílové kolo zaujalo jedenástich z vás, pri toľkých deckách som sa rozhodol dať 2 jednotky. Všetky správne a kompletne odpovede som dostal od piatich z vás, dvoch šťastných som tak musel žrebovať. Tak teraz poteším Lenku Majerčákovú z 8.B a Janku Švarcbergerovú zo 7.A. Ostatní, samozrejme smajlík v mojich učiteľských poznámkach. V tomto školskom roku ešte dvakrát...

 
 

Lukáš Hirko

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

© 2017