NA ZÁKLADNEJ ŠKOLE ĽUDOVÍTA FULLU PRACUJEM AKO UČITEĽ GEOGRAFIE, POČÍTAČOVEJ GRAFIKY A TECHNIKY A BOJUJEM PROTI STRACHU ZO ŠKOLY :)

Fullova ruža 2012

Posted in škola

Predstavte si, že už ktosi vynašiel a zostrojil stroj času. A takýto stroj sa nachádza na každej škole. Slúži ako pomôcka pri vyučovaní dejepisu. Celé triedy cestujú na školské výlety do minulosti...

Žiaci a ich učitelia si môžu vybrať historické obdobie, ktoré práve preberajú na hodinách, s ktorou osobnosťou z minulých čias sa chcú stretnúť alebo, jednoducho, čo ich z histórie zaujíma najviac. Niektorí by chceli vidieť ako sa stavali egyptské pyramídy. Chlapci by si mohli zatrénovať s rímskymi gladiátormi, okúsili by život na stredovekom hrade, či zúčastnili sa na rytierskom turnaji. Dievčatá možno túžia zatancovať si na dvore Ľudovíta XIV. alebo sa pozhovárať s Ľudovítom Štúrom. Aj preskakovať vatru s Jánošíkom na Kráľovej holi by bolo zaujímavé. Iní by sa najradšej vydali na cestu až do praveku na lov mamutov, nakreslili niečo na steny jaskýň, dokonca odfotografovali dinosaury. Stačí si len vybrať. Už iba naťukať údaje o čase a priestore na ovládacom paneli a stisnúť tlačidlo PRESUN. Ale pozor! Zasahovať spätne do plynutia času a meniť čokoľvek v minulosti sa nesmie! Po návrate by sme mohli byť nemilo prekvapení.

Lightbox Image