NA ZÁKLADNEJ ŠKOLE ĽUDOVÍTA FULLU PRACUJEM AKO UČITEĽ GEOGRAFIE, POČÍTAČOVEJ GRAFIKY A TECHNIKY A BOJUJEM PROTI STRACHU ZO ŠKOLY :)

GEOmacher - jún 2014

Posted in škola

Je tu posledný GEOmacher v tomto školskom roku. Touto cestou sa lúčim so silnou partiou deviatakov, ktorí sa do súťaže zapájali v hojnom počte, zároveň som presvedčený o tom, že vy ostatní jej ostanete verní aj v budúcom školskom roku. Súťaž sa dočká aj nejakých zmien, teraz však ideme stále podľa starých pravidiel. Uzávierka je tradične 10. júna, správne odpovede mailujte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.. Good luck. :)

1. Ktorý štát mal vo svojej vlajke kosák a kladivo a čo tieto symboly znamenali?

2. Afrika nie je príliš členitý svetadiel, niekoľko ostrovov sa pri jej pobreží nájde. Skúste sa poobzerať okolo jej brehov a zistite, ako sa volá tento.

 Lightbox Image

3. Do Las Vegas sa zmestil kúsok Paríža, New Yorku aj Benátok. Ako je to možné?

4. V Poľsku boli začiatkom 21. storočia na najdôležitejších štátnych funkciách (predseda vlády a prezident) dvojčatá. Ako sa volali a čo sa stalo s prezidentom?

5. Vymenujte všetky dopravné prostriedky, ktoré sa objavili vo videu.

6. Pýtam sa na názov typického nepálskeho jedla, ktoré pozostáva z kombinácie ryže a šošovicovej polievky, ktorou sa počas jedla pravidelne polieva ryža. Ako pomôcka vám poslúži tento článok.

7. Na španielskej Malorke sa narodili dvaja vynikajúci tenisti: C.M. a R.N., ktorí okúsili post svetovej jednotky. Ako s volajú?

 

SPRÁVNE ODPOVEDE:

1. Sovietsky zväz, roľníctvo a proletariát

2. Reunion

3. sú to zmenšené kópie

4. Lech a Jaroslav Kasczynski. Prezident zahynul pri nehode lietadla.

5. lietadlo, lode, vrtuľník, motorový čln, motorky, auto

6. dhal bhát

7. Rafael Nadal, Carlos Moya

Žrebovali sme vo štvrtok cez veľkú prestávku pod stromom. Šťastie sa usmialo na Rasťa Samselyho, Janku Švarcbergerovú, Kaju Vargovú a Mirku Petríkovú. Ďakejem všetkým, ktorí sa do GEOmachra počas roka pravidelne zapájali, myslím na to pri záverečnom hodnotení. Teraz nás čaká trojmesačná pauza a v októbri súťažíme opäť :)